Drugi Walentynkowy Bieg Parami w Rewie – 17.02.2019r. – relacja

Za nami Drugi Walentynkowy Bieg Parami!

Po raz drugi w historii gminnych biegów, w Rewie 17.02.2019r. spotkały się 83 pary, które postanowiły pobiec w Walentynkowym Biegu Parami.

Był to bieg na dystansie 3,5 km, którego trasa przebiegała ulicami Rewy oraz plażą, wzdłuż linii brzegowej, dzięki czemu startujący mieli szansę poznać uroki Rewy, najpiękniejszych gminnych plaż i zatoki puckiej. Start i Meta znajdowały się naprzeciwko siedziby sponsora głównego-Hotelu Skipper. Bieg otworzył wystrzałem Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek.

Zawody zostały przeprowadzone w klasyfikacji ogólnej dla wszystkich par i odrębnej klasyfikacji dla mieszkańców Gminy Kosakowo. Przed biegiem głównym odbył się Bieg Malucha z podziałem na kategorie wiekowe. Wszystkie dzieci na mecie otrzymały pamiątkowy medal oraz nagrody od sponsorów m.in. wstęp na basen Hotelu Skipper. W Biegu Głównym wszystkie pary otrzymały pamiątkowe, specjalnie przygotowane na tą okazję medale w kształcie serca. Nagrody przyznawane były dla najlepszych par od I do III miejsca w kategorii Open i od I do III w kategorii mieszkańcy Gminy Kosakowo.

Najlepszą parą w klasyfikacji generalnej okazali się mieszkańcy Gminy Kosakowo – Hanna Jarska i Sobiesław Przybylski z Dębogórza, drugie miejsce zajęła para Magdalena Roraf i Marek Roraf  z Celbowa , a na trzecim miejscu na metę wbiegli Dominika Kankowska i Bartek Byczk z Luzina . Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: 4. Katarzyna i Jacek Owczarek, 5. Monika Czapiewska i Wojciech Majkowski, 6. Maciek Piontke i Luiza Miotk, 7. Weronika i Radosław Górscy, 8. Marzena i Jacek Hincka.

Ponieważ w kategorii generalnej wygrała para reprezentująca naszą Gminę, z czego jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy, aby nie dublować nagród, para ta nie była już brana pod uwagę w klasyfikacji Gminy Kosakowo, którą nota bene również wygrała. Dzięki temu więcej Par miało szansę na nagrody.

Wśród mieszkańców Gminy Kosakowo pierwsze miejsce w tej sytuacji wybiegali: Katarzyna i Jacek Owczarek (Kosakowo), jako drudzy linię mety przekroczyli: Justyna Kaniewska i Andrzej Śliwiński (Kosakowo), a trzecie miejsce zajęli: Katarzyna Gogulska-Nowak i Andrzej Nowak (Suchy Dwór).

Nagrody na mecie wręczał Wójt Gminy Kosakowo Pan Marcin Majek, Wice Wójt Pan Marcin Kopitzki, wraz z prowadzącą imprezę Anną Padée – kierownikiem referatu ds. sportu, turystyki i rekreacji.

Na wszystkich uczestników, którzy ukończyli bieg czekał pamiątkowy medal, ciepła herbata, kawa, napoje i wspólne zdjęcia z Retro Fotobudki.

Wśród uczestników rozlosowano również nagrody od sponsorów imprezy.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w zabezpieczeniu imprezy Policji Powiatowej z Pucka oraz Policji z Gminy Kosakowo.

Załączamy również podziękowania dla patronów medialnych: TV Kosakowo, Telewizji TTM.

Podziękowania składamy również firmie ICC TIME z Redy – pomysłodawcy i współorganizatorowi biegu oraz sponsorom imprezy: Sponsorowi Głównemu: Hotelowi Skipper i Restauracji Bukszpryt z Rewy, Wójtowi Gminy Kosakowo, Skimondo z Gdańska, Kino7D z Redy, Crazy Carts z Rumii, Crossbox Kaszuby z Rumi, Premium Gym z Rumi, Hito Sushi z Redy, JumpCity z Rumii,  Restauracji Dos Amigos z Rumii, salonowi piękności Arkesia z Rumii, Meblom Wiwa z Wejherowa, firmie Nata, producentowi napojów energetycznych Pitbull za ufundowanie nagród dla par.

Do zobaczenia za rok!

Relacja z II Biegu Walentynkowego w Gminie Kosakowo w  Twojej Telewizji Morskiej.

Wyniki Drugiego Walentynkowego Biegu Parami 2019 open

Wyniki Drugiego Walentynkowego Biegu Parami – mieszkańcy Gminy