Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

GKS Sztorm Mosty: zakończenie sezonu 2016/2017 V ligi

  • sport

GKS Sztorm Mosty: zakończenie sezonu 2016/2017 V ligi

Remisem przy Złotych Piaskach w Kosakowie Gminny Klub Sportowy Sztorm Mosty zakończył sezon 2016/2017 V ligi. W rundzie wiosennej Sztorm nie doznał porażki na własnym boisku: w 6 tegorocznych meczach odniósł 4 zwycięstwa i 2 razy remisował. Był to również dla Sztormu 11. mecz z rzędu bez porażki.

Do ostatniego meczu, 17.06.2017 r., na murawę zawodników wyprowadzali juniorzy z najmłodszych roczników Sztormu Mosty. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka, w drugiej padły dwie: goście objęli prowadzenie w 59. min po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a wyrównanie padło 10 min później – strzałem z kilku metrów piłkę do siatki skierował Karol Szumotalski, dla którego było to już 9. trafienie w mijającym sezonie.

Sztorm Mosty: Eryk Skulich – Paweł Chełmikowski, Mikołaj Ciecierski, Tomasz Czaplicki (70 Damian Fos), Mohamed Doumbouya (70 Michał Janiak), Sebastian Karnat (70 Sebastian Kurdziel), Kamil Kurdybelski, Mirosław Meller, Tomasz Rytlewski, Mateusz Standura, Karol Szumotalski.

Po meczu nastąpiła część oficjalna, w której Prezes Sztormu Antoni Wica w towarzystwie Wójta Gminy Kosakowo Jerzego Włudzika wyróżnił i nagrodził osoby, które przyczyniły się do tak dobrej postawy klubu w rundzie wiosennej, tj. trenera Aleksandra Cybulskiego, który przejął zespół w przerwie zimowej i wyprowadził drużynę z 14. – spadkowego miejsca po rundzie jesiennej do 8. – bezpiecznego miejsca w środku tabeli; Mohameda Doumbouya „Rinto” – najlepszego zawodnika Sztormu Mosty mijającego sezonu i Karola Szumotalskiego – najlepszego strzelca klubu, zdobywcy 9 bramek w sezonie.

Podziękowania i wyróżnienia trafiły również do osób wspierających klub – Wójta Gminy Kosakowo Jerzego Włudzika, Przewodniczącego Rady Gminy Kosakowo Marcina Kopitzkiego, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mostach Anny Szymborskiej, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Pogórzu Rafała Juszczyka, Dyrektora Zarządu Spółki PUK PEKO w Kosakowie Zdzisława Jaroniego, Rodziców, Trenerów grup młodzieżowych oraz dla najlepszych młodzieżowców mijającego sezonu.

 

 Galeria zdjęć:

 

Szybkie uruchamianie