II edycja „Biegu Tropem Wilczym” w Gminie Kosakowo

Szanowni Państwo udało się pozyskać dodatkowe 30 pakietów startowych, gdyż nasza podstawowa pula 130 sztuk rozeszła się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki ;).

Zapraszamy do zapisywania się na bieg – kto pierwszy ten biegnie!

Zapisy na stronie:

Zapraszamy Państwa do udziału w drugiej edycji Biegu Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych na terenie Gminy Kosakowo 3. marca 2019r., start godzina 12:00.

Bieg organizujemy we współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja, pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku. Inicjatorem biegu jest Radny Gminy Kosakowo Pan Michał Przysiecki. Bieg na 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich organizatorów – przebiegać będzie po ścieżce pieszo-rowerowej Pierwoszyno-Kosakowo ze startem i metą w Pierwoszynie przy bramie Lotniska.
Dzięki współpracy z panem Michałem Przysieckim z Instytutu Pamięci Narodowej oddział Gdańsk w ramach imprezy odbędzie się:

• Wystawa na banerach pt. „V Wileńska Brygada Armii Krajowej na Pomorzu”,
  • Krótka lekcja historii na temat Żołnierzy Wyklętych, którą poprowadzi pracownik IPN Gdańsk,
  • Po biegu, dla uczestników Test z wiedzy o Żołnierzach Wyklętych z nagrodami,
  • Materiały edukacyjne.

Bieg ten jest wydarzeniem bez rywalizacji sportowej, może w nim wziąć udział każda osoba, bez względu na wiek, bez przeciwwskazań lekarskich do uprawiania sportu wytrzymałościowego.

Link do regulaminu, z którym należy się zapoznać:
Regulamin Bieg Tropem Wilczym 2019

Każdy uczestnik biegu otrzyma: numer startowy z logiem patrona biegu, pamiątkową koszulkę, materiały promocyjne, a na mecie pamiątkowy medal. Uczestnicy Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych zobligowani są do biegu w koszulce w ramach pakietu startowego z numerem startowym umiejscowionym z przodu na wysokości klatki piersiowej.

Zapraszamy w szczególności mieszkańców naszej Gminy, aby z całymi rodzinami przyłączyli się do naszego biegowego wydarzenia i spróbowali swoich sił na dystansie 1963 metrów.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie:

Miło nam poinformować Państwa, że patronat medialny nad naszą imprezą objęła TVP3 Gdańsk.