Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Informacja dotyczaca prognozowanego na kolejne dni silnego wiatru

  • admin

Według prognozy IMGW w ciągu następnych trzech dni spodziewać się należy silnego wiatru z kierunku południowo-zachodniego, początkowo na północy kraju, a od nocy z czwartku na piątek do soboty w pozostałej części. Najsilniej wiać będzie w piątek na Wybrzeżu i w górach, gdzie porywy wiatru osiągną do 100-110 km/h, a w głębi kraju 85km/h. Zjawisko skutkować może uszkodzeniami napowietrznych sieci energetycznych oraz budynków i infrastruktury, a także utrudnieniami w przejezdności szlaków komunikacyjnych.

 

Według prognozy niebezpiecznych zjawisk IMGW na przeważającym obszarze kraju w piątek (12 grudnia) wystąpić może silny wiatr z kierunku południowo-zachodniego.
 

Komunikaty o zjawisku przewidują 1 stopień zagrożenia. W województwie pomorskim prognozowany jest 2 stopień zagrożenia.

 

W związku z powyższym Urząd Gminy Kosakowo podjął działania monitorujące.