Plebiscyt na Gminę przyjazną Bałtykowi – rozstrzygnięty!

• gospodarka

LOGO_BNM_Gmina Przyjazna Bałtykowi

To kolejna, czwarta już edycja plebiscytu na „Gminę przyjazną Bałtykowi”, organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia, w ramach kampanii „Bałtyk – nasze morze”. Celem projektu było wspieranie gmin z dostępem do morza w podejmowaniu działań, na rzecz poprawy stanu utrzymania czystości i porządku na plażach, a przede wszystkim w rozwijaniu działań z zakresu edukacji ekologicznej. Udział gmin w plebiscycie był całkowicie bezpłatny. Internauci oraz grono ekspertów Fundacji Nasza Ziemia spośród 7 gmin nadmorskich, które zgłosiły się do udziału w projekcie, tytuł Gminy przyjaznej Bałtykowi w 2015 roku otrzymały gminy:

Kosakowo, Mielno,
Międzyzdroje, Sztutowo.

„Gmina przyjazna Bałtykowi” to projekt otwarty i bezpłatny dla wszystkich gmin polskich, które mają dostęp do Morza Bałtyckiego. Udział w plebiscycie jest dobrowolny i polega na podpisaniu przez gminę deklaracji podejmowania starań i działań na rzecz poprawy stanu czystości i porządku plaż oraz edukacji podnoszącej świadomość ekologiczną mieszkańców i turystów wypoczywających nad Morzem Bałtyckim.

Deklaracja Gminy to jednak dopiero początek. Gminy zgłaszając się do tego projektu poddają się, przede wszystkim, ocenie swoich mieszkańców i odwiedzających je turystów, którzy poprzez internetową aplikację będą mogli wyrazić swoją opinię na temat stanu plaż i zaplecza sanitarnego w ocenianej Gminie. Przystępujące do plebiscytu Gminy składają sprawozdania z przeprowadzonych działań edukacyjnych, które ocenia zespół ekspertów Fundacji Nasza Ziemia.

Dziękujemy wszystkim za udział w plebiscycie i oddanie głosu na gminę Kosakowo.