Strona główna forum Czat z Wójtem Czat 11.06.2008 WOJT droga rowerowa

WOJT droga rowerowa

Czat z Wójtem i Dyr. GOKIS

Post Śr cze 11, 2008 7:10 pm
michu3001

Witam,

Mam pytanie dot. bezpieczenstwa na drodze rowerowej. W zeszla niedziele na tej drodze przy ogrodzeniu lotniska traktor z sianem omal nie przejechal mojej corki, ktora jechala sobie na wrotkach. Traktor przejechal lotniska droga i chodnikiem w pelnym pedzie i nawet sie nie zatrzmal. Czy ,\mial prawo tamtedy jechac bez zadnego zabezpieczenia ze strony strazy gminnej w srodku niedzieli, w czasie gdy pelno tam dzieci ? Czy podejmie Pan jakies kroki, ktore moga zapobiec takim zdarzeniom, czy bedziemy czekac, az ktos tam zginie?

Post Śr cze 11, 2008 7:16 pm

Posty: 1750
Ma Pan rację przejazd tych traktorów powinien być zabezpieczony przez Straż Gminną. Rolnik miał prawo tam przejechać, gdyż jesteśmy gminą rolniczą i przewoził siano z lotniska - nie ma innej możliwości przejazdu. Sam byłem zaskoczony, że przewozili to w niedzielę. Poczyniłem już starania, że w przyszłym roku zabezpieczymy przejazd inną drogą, przez Pierwoszyno z tym , że będzie to wymagało uzgodnień, bo tą drogą jest przejazd przez pas startowy. Chciałem Pana pocieszyć, że z tego tytułu także zostałem skarcony przez moją żonę, że pozwoliłem puścić ciągniki przez ścieżkę rowerową, gdzie jeżdżą dzieci. Przepraszam, poprawię się!

Post Śr cze 11, 2008 7:25 pm
michu3001

Dziekuje za odpowiedz i ciesze sie, ze sie zgadzamy w tym temacie. Nawiasem mowiac juz drugi raz cos takiego mnie tam spotkalo, ale poprzednim razem w sumie niegroznie. Po prostu te ciagniki wyjezdzaja znienacka, a dzieci nie sa tyle wprawne zeby sie szybko usunac, szczegolnie takie male. Natomiast w niedziele przezylem naprawde chwile grozy i moglo sie to zle skonczyc... Zycze wytrwalosci w odpowiednich krokach w tym kierunku. Pomysl sciezki rowerowej i parku jest swietny, ale jak nie bedzie tam bezpiecznie, to wszystko na nic, dzieciaki moga rownie dobrze bawic sie na ulicy. Pozdrawiam i powodzenia.


Powrót do Czat 11.06.2008

cron