Strona główna forum Czat z Wójtem Czat 13.11.2008 Lotnisko

Lotnisko

Czat z Wójtem Jerzym Włudzikiem

Post Cz lis 13, 2008 9:12 pm
miwona Użytkownik

Posty: 136
Lokalizacja: Pierwoszyno
Proszę przeczytać ustawy które umieściłam jeśli to malo mogę jeszcze dorzucić , wytyczne, szczegóły dotyczące ochrony środowiska, bezpieczeństwa, zasady jakie należy spełnić aby nazywać sie lotniskiem cywilnym.
Proszę się z tym liczyć ,ze napotka Pan na duży opór przeciwko budowie lotniska , bo nie zaczyna sie czegoś od d... strony , lecz najpierw patrzy sie na możliwości dojazdu, czy w przypadku katastrofy ( oby nigdy nie doszło do czegoś takiego) jesteśmy spełnić warunki jakie narzuca nam ustawa o lotnictwie cywilnym. Co z tego ze dostaniemy zgodę jeśli inne sprawy daleko w tyle i nie da sie tego przyspieszyć, czy usunąć wieżowców , rezerwatu , a CPN kto wydał zgodę na jego budowę. Mamy tyle piękna w naszej gminie możemy zrobić kokosy na turystyce, ale nikt nie nie będzie do nas przyjeżdżał żeby samoloty rano go budziły, wybierze inne spokojne tereny a nas tranzytem ominie.
zamiast lotniska wybudować Marine

Post Cz lis 13, 2008 9:22 pm
miwona Użytkownik

Posty: 136
Lokalizacja: Pierwoszyno
co wyście sie tak uparli z tym lotniskiem , nie raz padło stwierdzenie ze Warszawa, Kraków nie ma drugiego lotniska , czy macie jakie kompleksy niższości , oni nie maja morza :) W pól godziny męża odbieram z lotniska i zaworze nie ma problemu żadnego zwłaszcza teraz jak otworzyli bezposredni dojazd do obwodnicy jak przebije sie przez Dąbka to potem prosto na lotnisko , w czym problem w leczeniu kompleksów , to psycholog sie nadaje a nie lotnisko cywilne. :lol:
zamiast lotniska wybudować Marine

Post Cz lis 13, 2008 9:49 pm

Posty: 1750
Ja nie zaprzeczałem, że nie mamy udziałów. Ale udziały nie rzutują na decyzję, a docelowo, podział udziałów ma być tak jak napisałem. My wchodzimy aportem z gruntami, po oszacowaniu ich wartości, a Gdynia musi dopłacić tyle pieniążków ile będą warte te grunty

Gmina Kosakowo zleciła i jest wykonany rozkład hałasu w trzech wariantach ilości startów i lądowań. Jest to do wglądu w gminie, efekty tego opracowania nie przekraczają ilości decybeli w miejscach zabudowania Pierwoszyna i Kosakowa.

generalnie na temat lotniska jeszcze jedno zdanie.
My na terenie gminy Kosakowo nie budujemy, nie projektujemy , nie planujemy żadnego lotniska. My mieliśmy, mamy i będziemy mieć lotnisko, jeżeli nie pasażerskie to zostanie ono wojskowym. I to jest zasadnicza różnica z tym że nie narzucamy społeczeństwu jakiś nowych budowli. tylko chcemy przystosować i wykorzystać to co jest i to co nad dano w rzeczywistości.
A różnica w hałasie samolotów wojskowych i coraz to cichszych samolotów pasażerskich jest nie do określenia. TO jest niebo i ziemia.

Poprzednia strona

Powrót do Czat 13.11.2008

cron