Strona główna forum Kosakowo - nasza gmina Pytania do Wójta woda z PEKO na Goździkowej

woda z PEKO na Goździkowej

Prosimy o zadawanie pytań do Wójta.

Moderator: Wójt_Gminy_Kosakowo


Post N maja 08, 2016 6:27 pm
Merlin Użytkownik

Posty: 12
Witam P.Wójcie. Kiedy w końcu zostanie rozwiązany problem z ciśnieniem wody na ul Goździkowej?!!. Od 2-3 tygodni (jak co roku) znów w godzinach wieczornych nie ma wody lub jest extremalnie niskie ciśnienie. TO WOŁA o pomste do nieba!!. Użył bym tu mocnych wulgaryzmów ale zapewne zostanie moj post wtedy wykasowany. Obiecał Wójt w zeszłym roku ze zostanie to załatwione. Jest 2016 rok i nic się nie poprawiło. Jest Niedziela godzina 19ta i człowiek nie może umyć zębów do cholery!. Od przyszłego tygodnia zbierać będę podpisy mieszkańców i petycje złoże. Pójdę z tym wyżej jeśli będzie taka potrzeba. To nie może tak wyglądać!. Gdzie my mieszkamy na zadupiu jakimś czy w porządnej gminie. Nie interesuje mnie tłumaczenie PEKO, ze podlewa się ogródki. NIkt tego już nie robi (chociaż dla mnie to jest jakaś parodia) bo nie ma jak nawet. Za co ja płacę stawki najwyższe chyba w Polsce. Pójdę do prawnika i będę kwestionował umowę z PEKO bo firma z niej się nie wywiązuje. Nie dość ze woda jest twarda ze wszystkie urządzenia muszą być co 2 mc odkamieniane to wieczorami w ogóle jej nie ma. Proszę o reakcje w tej sprawie i to jak najszybciej - zbliża się lato!. Moje pismo zostanie złożone w Gminie i mam nadziej ze zbiorę podpisy od wszystkich mieszkańców bo mamy już tego serdecznie dosyć.

Post Cz cze 02, 2016 1:12 pm

Posty: 1750
Przyczyną mniejszego ciśnienia wody była awaria sterownika odpowiadającego za synchronizację pracy pomp. Sterownik został wymieniony i ciśnienie wróciło do parametrów ustawionych na hydroforni.
Hydrofornia jest po generalnym przeglądzie, wymieniono jedną z pomp na nową . Wydobycie wody jest na poziomie określonym w pozwoleniu wodno-prawnym. Aby ograniczyć wahania ciśnienia na osiedlu “HARMONY” zainstalowano zbiornik wyrównawczy o poj. 40 m3. W chwili obecnej prowadzone są działania na połączenie sieci wodociągowej Kosakowa z siecią PEWIK – Gdynia na wysokości restauracji “BIANKAS” aby w razie spadku ciśnienia wody czy obniżenia lustra wody w hydroforni spowodowanego długotrwałymi upałami uzupełniać wodę z sieci PEWIK.
Woda wydobywana z hydroforni jak i woda po uzdatnieniu podawana odbiorcom jest badana systematycznie raz w kwartale przez SANEPiD i odpowiada wszystkim normom określonym w przepisach.
Wyniki badań są do wglądu w biurze PUK “PEKO” w Kosakowie przy ul. Chrzanowskiego 44.


Powrót do Pytania do Wójta

cron