Strona główna forum Czat z Wójtem Czat z Wójtem 29.10.2009 znaki ograniczenia predkosci

znaki ograniczenia predkosci

Czat z Wójtem Jerzym Włudzikiem

Post Cz paź 29, 2009 5:50 pm
juliuszsedek Użytkownik

Posty: 11
Lokalizacja: rewa
jadac od rewy jest biala tablica mosty a zaraz 60 km. po co?? na calym terenie z drugiej strony jest teren zabudowany a nagle przy wjezdzie do rewy jest 60.Po co???ZROBMY COS ABY BYLO BEZPIECZNIEJ..

Post Cz paź 29, 2009 7:16 pm

Posty: 1750
Nie zwróciłem na to uwagi i po przedyskutowaniu zwrócimy się do powiatu o ewentualną zmianę oznakowania, gdyż decydentem zmian i oznakowań na drodze jest powiat.

Post Cz paź 29, 2009 7:25 pm
Priviet Użytkownik

Posty: 16
To bardzo wygodne wszystkie niewygodne sprawy dróg na powiat zrzucic co gmina robi aby na powiat wpłynąc ?????? aby wreszcie te drogi nie zabijały ..... popękane sprężyny od zawieszenia wyśle wójtowi w prezencie .....

Post Cz paź 29, 2009 8:06 pm

Posty: 1750
Dziękuję, ale nie zbieram złomu. Nie zwalamy wszystko na powiat. Drogi nasze sukcesywnie remontujemy. Powiatowe faktycznie musimy poczekać na ich decyzję i każdorazowo przy remoncie dróg powiatowych wspomagamy powiat finansowo (w ubiegłym roku droga przez łąki, remont drogi Pierwoszyno-Rumia, chodnik Kosakowo-Dębogórze otrzymały wsparcie z gminy Kosakowo a są to drogi powiatowe).
Jesteśmy pełni obaw o drogę Kosakowo-Pogórze i drogę betonówkę z bazy CPN do Kazimierza, gdyż w zastraszającym tempie drogi te się degradują i pomimo naszych monitów do Marszałka i powiatu nie zostają naprawiane. Stwierdziłem kiedyś na naradzie w województwie, że zmuszeni będziemy na rogatkach gm. postawić baner "Witamy na terenie gm. Kosakowo, ale za dziury przeprasza Marszałek i Starosta". To nie znaczy, że pozostawiliśmy ten temat samoczynnej realizacji. PRzy każdej okazji dyskutujemy i prosimy o remont tych dróg przy naszym wsparciu. Ostatnio spisaliśmy porozumienie o dofinansowaniu remontu dalszej części drogi przez łąki wspierając powiat 200 tys zł. Także postanowiliśmy podpisać porozumienie i wesprzeć powiat w postaci 100tys. zł. na skrzyżowanie w Pogórzu. Jak już pisałem 1 mln złotych na skrzyżowanie w Kosakowie i przygotowujemy dofinansowanie około 600 tys. złotych na chodniki i ścieżki rowerowe jak już pisałem przy drodze powiatowej Kosakowo - Pogórze, Rewa-Mosty.

Post Cz paź 29, 2009 8:11 pm
Priviet Użytkownik

Posty: 16
a szkoda moze gmina na surowcach wtórnych zacznie wreszcie zarabiać .....


Powrót do Czat z Wójtem 29.10.2009

cron