Strona główna forum Czat z Wójtem Czat z Wójtem 29.10.2009 Drogi dojazdowe do planowanego lotniska Gdynia Kosakowo

Drogi dojazdowe do planowanego lotniska Gdynia Kosakowo

Czat z Wójtem Jerzym Włudzikiem

mister11 Użytkownik

Posty: 2
Witam serdecznie Pana Wójta

Moje pytanie związane jest z powstającym portem lotniczym. Jak maja przebiegać drogi dojazdowe do lotniska, obecne chyba nie są w stanie rozładować ruchu, ledwo radzą sobie z ruchem codziennym tylko mieszkańców a co dopiero z ruchem na lotnisko i z niego powrotem. Kiedyś przeczytałem informację że ma powstać rondo w okolicy garaży przed mostem i wjazdem na pogórze a droga polna ma zostać zmodernizowana na droge asfaltową, co z tymi garażami(dokładnie chodzi mi o garaże gdzie jeszcze niedawno stała stacja gazowa).
Drugie pytanie wiąże się z halą po vitroservisie, czy ma tam powstać Leroy Marlin??

pozdrawiam

Post Cz paź 29, 2009 7:45 pm

Posty: 1750
W spawie drogi dojazdowej na lotnisko jest w tej chwili opracowywane studium na styku Gdyni i Kosakowa. Przewidywany wjazd na lotnisko jest z estakady Kwiatkowskiego dwupasmową jezdnią do tzw. garaży i wlotem na wolnej przestrzeni między garażami przez aleję lipową na lotnisko. Będzie to główny wjazd na lotnisko.
Natomiast centrum handlowe zgodnie z zapowiedzią właścicieli będzie centrum z różnymi sklepami: delikatesy, sklepy wszystko dla domu itp. oraz galerią handlową. Docelowo ma to być około 30 tyś m kwadratowych pod dachem. W tym celu zostanie zmodernizowana i wybudowana na wysokości tego centrum ulica Derdowskiego z przebudową i wlotem ze światłami na ulicę Płk. Dąbka.

Post Cz paź 29, 2009 7:50 pm
Michał Schroder Użytkownik

Posty: 19
Lokalizacja: Mosty

Panie Wójcie, cały czas używa Pan stwierdzenia: "Studium", mnie interesuje kwestia kosztów takiego Studium. Ile ich powstało do tej pory i jakie kwoty już za nie zapłacono?
Pozdrawiam,
Michał Schroder.

Post Cz paź 29, 2009 7:55 pm
mister11 Użytkownik

Posty: 2
Czy garaże zostaną zlikwidowane?? Czy dalej będzie wąskie gardło w ktorym teraz sie tak korkuje chodzi mi o przystanek autobusowy po wyjeździe z Kiwatkowskiego i skręcie w lewo. Kiedy te prace miałby ruszyć? zarówno drogowe jak i odnośnie galerii handlowej

Post Cz paź 29, 2009 8:23 pm

Posty: 1750
Finansowanie studium i projektu jest przez Miasto Gdynię. Po to jest opracowane studium, a później projekt, żeby zlikwidować wąskie gardło. Nie wiem czy garaże zostaną zlikwidowane (może w minimalnej ilości, żeby udrożnić przejazd). Natomiast udrożnienie z centrum handlowego będzie finansowane przez właściciela centrum handlowego.


Powrót do Czat z Wójtem 29.10.2009

cron