Strona główna forum Czat z Wójtem Czat z Wójtem 11.03.2010 i znów temat Lotniska

i znów temat Lotniska


Post Cz mar 11, 2010 8:45 pm
XxshadowxX Użytkownik

Posty: 14
Należę do grupy zdecydowanych przeciwników budowy lotniska cywilnego na terenie naszej gminy.
Całe moje życie mieszkałam koło lotniska, gdy było jeszcze lotniskiem wojskowym i dokładnie pamiętam hałas powodowany przez odrzutowce. Jednakże nie był to hałas ciągły, taki jaki wiąże sie z lotniskiem cywilnym. Odrzutowce latały raz na jakiś czas, a nie 50 lotów na dzień (jak przewiduja nasze władze Kosakowa, a Gdynia mówi nawet o 100 lotach w ciągu doby).
Mam znajomych którzy mieszkają blisko Rębiechowa i przebywanie u nich graniczy z masochizmem.
Pomijając hałas lotniska cywlnego musimy jeszcze zdać sobie sprawe z bardzo zwiekszonego ruchu komunikacyjnego na naszych marnych drogach (mimo planowanej w przyszłości rozbudowy dróg, a raczej DROGI). Czy ktoś był ostatnio koło Rebiechowa i widział jaki jest tam ruch??? Zdecydowanie lotnisko wojskowe oprócz sporadycznego hałasu nie powodowałoby innych utrudnień dla okolicznych mieszkańców.
Moje pytanie- Czy my jako mieszkańcy tej okolicy mamy jakiś wpływ na decyzję dot lotniska cywilnego? Uważam, że powinno być referendum w tej sprawie. Czy po prostu juz za nas zadecydowano? Jeśli tak, to gdzie ta demokracja?

.

Post Cz mar 11, 2010 8:48 pm
_mieszkanka_ Użytkownik

Posty: 39
Nie chcę odpowiadać za Pana Wójta, aczkolwiek w TVP Gdańsk stronnictwo podzielające Pańskie poglądy wystosowało pomysł referendum, na które Pan Wójt nie zareagował sprzeciwem.

Post Cz mar 11, 2010 9:01 pm
lebuj Użytkownik

Posty: 176
Wczoraj o godz.13.50 po niebie mignął mi MIG. Skąd on sie tu znalazl ?
Czy będa tu częsciej?. Przypomniał mi się horror sprzed lat.

Post Cz mar 11, 2010 9:07 pm

Posty: 1750
Mam odmienne zdanie. Byłem w Rębiechowie, budują się tam wiele nowych domów i samoloty faktycznie lecą nad domami. Mieszka tam wójt Żukowa z którym przeprowadziłem rozmowę i nie widzi on uciążliwości zamieszkiwania zamieszkiwania w Rębiechowie. U nas samoloty nie będą leciały nad domami. Mamy wolne korytarze dolotowe bez zabudowy. Referendum jest możliwe do zwołania poprzez zebranie podpisów a przed tym wystąpienie z odpowiednim wnioskiem, którego nie złożono ( zaznaczam odpowiednim wnioskiem) lub może referendum zwołać Rada Gminy. Wójt nie ma takich uprawnień. Na stronie Dziennika Bałtyckiego 2 tygodnie wstecz był jedno-dzienną ankieta, czy jesteś za referendum w sprawie lotniska. Wynik 65% nie , 35% tak. To o czymś świadczy. Nie jestem populistą. Nie chcę przypodobać tym, którzy są przeciwnikami. Czasami nawet ich rozumiem, szczególnie tych, którzy najbliżej mieszkają, bo nie wszystkich. Należę do tych, którzy najbliżej mieszkają i będę mieszkał do końca życia. I jestem za lotniskiem

Post Cz mar 11, 2010 9:31 pm
Smerfetka Użytkownik

Posty: 11
Niektórzy zarzucają Panu Wójtowi że chce Pan sobie zapewnić ciepłą posadkę w zarządzie lotniska.

Czy może Pan zająć stanowisko w tej sprawie?

Post Cz mar 11, 2010 9:35 pm

Posty: 1750
Już nie chcę żadnej posadki. Chcę tylko rozwiązać te zamierzenia na terenie gminy Kosakowo o których pisałem przed chwilą. Po skończonej trzeciej kadencji pójdę na emeryturę, będę spacerował i podziwiał to co zrobiłem i oczekiwał kolejnych realizacji na terenie mojej gminy, mojego następcy. Myślę, że każde spotkanie z Wami w tym czasie będzie miłe i z uśmiechem. Będzie to największe podziękowanie dla mojego trudu po trzyletniej kadencji.

Post Cz mar 11, 2010 10:04 pm
Smerfetka Użytkownik

Posty: 11
Dziękuję Panu za spokojną i rzeczową odpowiedź.

Mimo drobnych uszczypliwości z mojej strony uważam że jest Pan jednym z lepszych Wójtów w województwie.

Nie znaczy to jednak, że odpuszczę Panu i nie zadam w przyszłości trudnych pytań:)


Powrót do Czat z Wójtem 11.03.2010

cron