Turniej piłki nożnej na otwarcie Hali Sportowej w Kosakowie

7 marca br. w samo południe nastąpiło oficjalne otwarcie Hali Sportowej przy Gimnazjum w Kosakowie. Wcześniej, już od godzin porannych, odbywał się inauguracyjny turniej piłki nożnej zorganizowany przez Wójta Gminy Kosakowo oraz GKS Sztorm Mosty. W rozgrywkach wzięło udział 6 zespołów juniorskich z rocznika 2002 i młodsi.

Turniej wygrała drużyna Santosa Gdańsk (3 wygrane mecze, 1 remis i 1 porażka – ze Sztormem). Na dalszych miejscach znalazły się ekipy: Huzara Choczewo, Korony Żelistrzewo, Sztormu Mosty (2 wygrane, 1 remis i 2 porażki), GAP Dąbrowa i UKS Cisowa. Najwięcej bramek zdobył Adrian Orański z Korony, najlepszym zawodnikiem turnieju został Kuba Orwat z Santosa, a bramkarzem – Mateusz Mallek ze Sztormu.

Tuż przed południem Wójt Gminy Jerzy Włudzik i Prezes Sztormu Antoni Wica wręczyli wszystkim zespołom pamiątkowe puchary i medale oraz wyróżnionym piłkarzom – statuetki

fot. A.Schröder