Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Szkolne schronisko młodzieżowe

Szkolne Schronisko Młodzieżowe (SSM) to placówka oświatowo-wychowawcza wchodząca w skład Zespołu Szkoły Podstawowej im. Obrońców Kępy Oksywskiej. Schronisko posiada dwie filie:
– całoroczną w Ojranach (Litwa);
– sezonową w Dębogórzu (Polska).

Podstawą działania SSM jest statut.
Organem prowadzącym Gmina Kosakowo.
Organem sprawującym nadzór pedagogiczny pomorski Kurator w Gdańsku.
Dyrektorem Zespołu Szkoły i Schroniska mgr Halina Foltynowicz.

Naszym celem jest rozwój turystyki jako aktywnej formy wypoczynku wśród młodzieży szkolnej. Kształtowanie rozwoju turystki realizujemy poprzez:
– udzielanie tanich noclegów;
– pomoc w organizacji imprez o charakterze turystycznym;
– udzielanie informacji turystycznej.

Oferujemy:
– miejsca noclegowe;
– samoobsługową kuchnię z jadalnią znajdującą się w placówce Ojrany w Litwie.

Na terenach schronisk dostępne są miejsca parkingowe dla samochodów osobowych oraz autokarów.

 

DĘBOGÓRZE  (placówka sezonowa od 04 lipca do 20 sierpnia)

Schronisko znajduje się w województwie pomorskim (10 km od centrum Gdyni, 30 km od półwyspu helskiego). Otaczające parki i rezerwaty czynią to miejsce ciekawym pod względem wypoczynku jak i aktywności ruchowej. Płytkie wody zatoki puckiej to świetne i zarazem bezpieczne miejsce do uprawiania sportów wodnych takich jak: windsurfing, kitesurfing, kajakarstwo wodne, skutery wodne, żeglarstwo itp. Najlepszym miejscem do tego typu aktywności jest Rewa znajdująca się 6 km od schroniska. Znajdują się tam profesjonalne wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz szkoły windsurfingu i kitesurfingu.
Z pewnością dużą atrakcją schroniska jest bliskie położenie do Gdańska, historycznie bogatego w zabytki oraz innych miejsc tj.: Hel (fokarium oraz pozostałości umocnień po II Wojnie Światowej), Łeby (jedne z największych wydm w Europie), Malborka (XIII w zamek Krzyżacki) czy Szymbarka (skansen z odwróconym domkiem).

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dębogórze dysponuje 25 miejscami noclegowymi, posiada łazienki z prysznicami oraz kącik wypoczynkowy.

Pokój

Ilość pokoi

2 osobowy

1

7 osobowy

1

8 osobowy

2

ADRES SCHRONISKA W DĘBOGÓRZU

Szkolne Schronisko Młodzieżowe
Dębogórze, ul. Pomorska 30
81 – 198 Kosakowo

Sprawdź na mapie TUTAJ!

 

OJRANY (placówka całoroczna)

Schronisko znajduje się w miejscowości Ojrany w obwodzie Wilińskim (30 km od Wilna). Placówka zlokalizowana jest w cichej i spokojnej okolicy, bogatej w walory krajobrazowe co sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Lokalizacja sprzyja organizacji różnych form aktywności tj.: wycieczki piesze, rowerowe, spływy kajakowe, gry i zabawy w terenie. Komunikacja z lokalnymi mieszkańcami jest łatwa ze względu na powszechnie znany język polski.
Ciekawa historycznie Litwa dostarcza wiele niezapomnianych wrażeń. Stolica Litwy Wilno jest głównym ośrodkiem polskiej kultury i nauki. Ze względu na liczne miejsca godne uwagi zapewnia wiele godzin zwiedzania. Z całą pewnością nie można pominąć takich miejsc jak: Matkę Boską Ostrobramską – jedną z głównych symboli chrześcijaństwa w Polsce i Litwie, grób matki marszałka Piłsudskiego oraz leżące tam jego serce (cmentarz na Rossie), Cerkiew Św. Trójcy, kilku set letnie kamieniczki oraz wiele innych cennych zabytków. Inne interesujące miejscowości zlokalizowane w pobliżu SSM Orjany to np. Kiernave (pierwsza stolica Litwy) oraz przepiękny XIV wieczny zamek w Trokach.

Schronisko w Orjanach dysponuje 40 miejscami noclegowymi, wolno stojącą świetlicą mieszczącą 30 osób posiadającą telewizję z polskimi kanałami oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny.

Pokój

Ilość pokoi

2 osobowy

1

3 osobowy

1

7 osobowy

1

9 osobowy

2

10 osobowy

1

 

Galeria zdjęć TUTAJ!

ADRES PLACÓWKI W ORJANACH:

Schronisko przy szkole podstawowej w Ojranach, Litwa. (Geisiškės 14231, Litwa)
Dokładne miejsce Schroniska TUTAJ!

Polecamy stronę informacyjną o Wilnie TUTAJ!

 

KONTAKT / REZERWACJA:

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Obrońców Kępy Oksywskiej i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Dębogórzu

ul. Pomorska 30 81-198 Dębogórze gm. Kosakowo
NIP: 958 089 93 05

nr konta bankowego: 74 8351 0003 0000 0475 2000 0010

Kierownik Maciej Angielczyk – +48 534 991 325
Telefon / fax- +48 58 6791325

e-mail – ssmdebogorze@interia.pl