Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Kosakowiak Cup 2019

  • kancelaria

W niedzielę 19 maja br. na boisku orlik w Mostach rozegrano wiosenną edycję Kosakowiak Cup 2019 – Cztery Pory Roku, będącą drugą rundą III Mistrzostwa Gminy Kosakowo w piłce nożnej.

W rozgrywkach wzięło udział 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Do półfinałów awansowały po dwa zespoły z każdej grupy, które zgromadziły  największą ilość punktów. W grupie A najlepsza okazała się drużyna Dębogórze Wybudowanie. Dębogórzanie wygrali dwa spotkania grupowe i zremisowali z drużyną Mistral Pogórze (zwycięstwo i dwa remisy), która zajęła drugie miejsce ww rywalizacji grupowej, dające awans do półfinału. W grupie rywalizowały jeszcze drużyny HITO SUSHI i Sztorm I KosakowoW grupie B po dwóch kolejkach komplet zwycięstw miały drużyny Celstan Kosakowo i Sztorm II Kosakowo (pokonując wcześniej Kazimierz i Suchy Dwór). W ostatnim spotkaniu grupowym Kosakowskie drużyny stanęły naprzeciw siebie, w walce o 1. miejsce w grupie. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszła ekipa Celstan Kosakowo.

W pierwszym półfinale Dębogórze Wybudowanie podejmowało Sztorm II Kosakowo, który przystąpił do tego spotkania zaraz po zakończeniu ciężkiego starcia w grupie. Ostatecznie Sztormowcom zabrakło sił i ulegli w tym spotkaniu mocnej kadrowo drużynie z Wybudowań 5:0. W drugim półfinale Mistral Pogórze zrewanżował się ekipa Celstana za porażkę w finale z turnieju na hali, wygrywając 4:0.

W meczu o trzecie miejsce spotkali się grupowi rywale Celstan i Sztorm II.  Celstan, który od początku turnieju borykał się z problemami kadrowymi i swoje spotkania rozgrywał bez zawodników rezerwowych, nie wytrzymał wysokiego tempa turnieju. Ostatecznie Młodzi Sztormowcy wygrali to spotkanie aż 6:0, zdobywając tym samym Puchar Radnego Gminy Kosakowo Michała Przysieckiego. Warto zaznaczyć, ze Sztorm II przed turniejem wypożyczył swojego zawodnika, Oskara Markowskiego do Kosakowskiej ekipy (zdobył w turnieju 5 bramek).

Finał pomiędzy drużynami Dębogórze Wybudowanie i Mistral Pogórze, był równie zacięty jak pojedynek tych ekip w grupie. Tym razem zadecydowała jedna akcja. W samej końcówce Dębogórze Wybudowanie zdobyło zwycięskiego gola i sięgnęło po Puchar Właściciela firmy CELSTAN mgr Stanisława Śliwy, za trumf w turnieju. Mistral Pogórze po raz drugi z rzędu nie zwyciężył w spotkaniu finałowym i zdobył Puchar Wójta Gminy Kosakowo Majcina Majek.

Wręczono także dwa wyróżnienia indywidualne. Statuetki Przewodniczącego Rady Gminy Kosakowo Andrzeja śliwińskiego trafiły do: najlepszego strzelca turnieju – zdobywcy 7 bramek, Jakuba Leszkiewicza (Dębogórze Wybudowanie), oraz najlepszego bramkarza Bartłomieja Drespy (Mistral Pogórze).

Klasyfikacja końcowa: 1. Dębogórze Wybudowanie, 2. Mistral Pogórze, 3. Sztorm II Mosty, 4. Celstan Kosakowo, 5-8. Kazimierz, HITO SUSHI, Sztorm I Kosakowo, Suchy Dwór.

Przed Nami jeszcze dwa turnieje, które po podsumowaniu całego cyklu wyłonią Mistrza Gminy Kosakowo w piłce nożnej. Honorowy patronat nad rozgrywkami objął Wójta Gminy Kosakowo Marcin Majek.

Organizatorzy Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Śliwiński, Radny Gminy Michał Przysiecki oraz Ref. ds. Sportu, Turystyki i Rekreacji dziękują lokalnej firmie Celstan z Kosakowa za ufundowanie statuetek i pucharów dla zwycięzców.

 

Grupa A

Sztorm I Kosakowo – Dębogórze Wybudowanie 1:2

bramki: K. Szumotalski – M. Nowak, J. Leszkiewicz

Hito Sushi – Mistral Pogórze 1:2

bramki: M. Ozga – B. Bonk (2)

Mistral Pogórze – Dębogórze Wybudowanie 1:1

bramki: B. Bonk – J. Leszkiewicz

Hito Sushi – Sztorm I Kosakowo 4:2

bramki: Sz. Wójcik, K. Kiełb, M. Ozga, S. Korab – K. Szumotalski (2)

Dębogórze Wybudowanie – Hito Sushi 4:0

bramki: M. Nowak, J. Leszkiewicz (3)

Sztorm I Kosakowo – Mistral Pogórze 2:2

bramki: T. Czaplicki, K. Szumotalski – T. Przygodzki, M. Mańkowski

Tabela:

  1. Dębogórze Wybudowanie – 7 pkt., 7-2
  2. Mistral Pogórze – 5 pkt., 5-4
  3. Hito Sushi – 3 pkt., 5-8
  4. Sztorm I Kosakowo – 1 pkt, 5-8

Grupa B

Sztorm II Kosakowo – Suchy Dwór 3:2

bramki: J. Kurdziel, K. Gburek, K. Kapuściński – M. Pudysiak, K. Ossowski

Kazimierz – Celstan Kosakowo 1:2

bramki: R. Szreder – O. Markowski (2)

Celstan Kosakowo – Suchy Dwór 3:1

bramki: O. Markowski (2), P. Mistygacz – P. Bruhn

Kazimierz – Sztorm II Kosakowo 1:3

bramki: O. Szreder – K. Gburek (2), K. Kapuściński

Suchy Dwór – Kazimierz 1:4

bramki: M. Butowski – W. Szreder, O. Szreder (3)

Sztorm II Kosakowo – Celstan Kosakowo 1:2

bramki: J. Kurdziel – O. Markowski, S. Brunath

Tabela:

  1. Celstan Kosakowo – 9 pkt., 7-3
  2. Sztorm II Kosakowo – 6 pkt., 7-5
  3. Kazimierz – 3 pkt., 6-6
  4. Suchy Dwór – 0 pkt., 4-10

Półfinały

Dębogórze Wybudowanie – Sztorm II Kosakowo 5:0

bramki: M. Nowak (2), J. Leszkiewicz (2), G. Szutenberg

Celstan Kosakowo – Mistral Pogórze 0:4

bramki: T. Broner (2), P. Woźniak, P. Korzemiakin

Mecz o III miejsce

Sztorm II Kosakowo – Celstan Kosakowo 6:0

bramki: K. Gburek (2), J. Kurdziel (2), K. Kapuściński (2)

Finał

Dębogórze Wybudowanie – Mistral Pogórze 1:0

bramka: M. Nowak

Najlepszy strzelec: Jakub Leszkiewicz (Dębogórze Wybudowanie) – 7 bramek

Najlepszy bramkarz: Bartłomiej Drespa (Mistral Pogórze)

 


 

Szybkie uruchamianie