Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Z Pogórza Lato Rusza

  • kck

15 czerwca br. przy Galerii Szperk w Pogórzu odbył się po raz siódmy już, Festyn Integracyjny ,, Z Pogórza Lato Rusza” pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka. Organizatorami Festynu byli: Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek, Kosakowskie Centrum Kultury, Rada Dzielnicy Gdynia Pogórze  oraz Galeria Szperk.

Lato w tym roku przywitaliśmy licznymi atrakcjami. Nie zabrakło stoisk z regionalnymi przysmakami, a dla dzieci nie lada atrakcją był dmuchany plac zabaw. Na scenie swoje umiejętności prezentowały liczne zespoły lokalne, młodzi wokaliści z okolicznych szkól i przedszkoli. Gminę Kosakowo pięknie reprezentowały: Jantarki, Dębogórskie Kwiatki- dzieci przedszkolne i szkolne, Przedszkole Publiczne w Dębogórzu oraz Mikołaj Szwocher.

Wystąpiła również Orkiestra Dęta  Gminy Kosakowo pod batutą kapelmistrza Zbigniewa Kostrzewskiego. Wydarzenie uświetnił dobrze znany aktor i satyryk Cezary Pazura, cieszący się ogromną popularnością i sympatią. O gorącą atmosferę i muzyczne uniesienia zadbał zespół Afromental gwiazda wieczoru.

Prowadzący: Anna Padée, Tomasz Podsiadły.

fot. Michał Puszczewicz

fot. Joanna Żugier