Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Zespół szkolno – przedszkolny w Mostach

  • kancelaria

Projekt „Szkoły Kreatywnych Umysłów”

W ramach projektu „Szkoły Kreatywnych Umysłów”, realizowanego w szkole w klasie Ib dzieci poznały „krainę” prądu elektrycznego. Szukały prądu w życiu codziennym i w przyrodzie. Dowiedziały się jak wytwarzany jest prąd i jakie niebezpieczeństwa są z nim związane. Na zajęciach sprawdzono jak działa latarka i zbudowano obwód elektryczny, w którym źródłem zasilania były baterie, a odbiornikiem – żarówka. Uczniowie poznali również energię, którą człowiek potrafi wykorzystać nie zanieczyszczając środowiska. Energia ta, to energia odnawialna wytwarzana przez wiatr, wodę i słońce. Uwieńczeniem cyklu zajęć było konstruowanie ekologicznych elektrowni. Dzieci i ich rodzice spisali się na medal. Powstały piękne makiety przedstawiające elektrownie: wodną, wiatrową i słoneczną, które można podziwiać w sali lekcyjnej klasy I b. Uczniowie wykazali się w tej pracy naprawdę „kreatywnym umysłem”.

Sportowe weekendy na lodowisku

Wesołe zabawy i aktywny wypoczynek to jest to, co dzieci lubią najbardziej. Uczniowie i ich rodzice z klasy II a, IV a i V a wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem i wychowawcami doskonale się spisali na tafli lodowiska miejskiego w Gdyni.

Sobotnie ślizgawki to doskonały pomysł na integracyjne zajęcia dla chętnych rodzin. Nie ma jak mama, która po latach ubrała łyżwy i z uśmiechem na twarzy przekonała się, że jazdy na łyżwach się nie zapomina.

Brawo dla taty, który pomimo obcierających łyżew, dzielnie się spisał na tafli, jeżdżąc z synem lub córką. I pochwała dla młodszego i starszego rodzeństwa, które nie raz „złapało zająca” na twardym lodzie.

Podczas trzech sobotnich spotkań nasi uczniowie, młodsi i starsi, wraz z rodzinami pokazali, że czas wspólnych zabaw z dziećmi na lodowisku, w czas wolny od nauki szkolnej, jest nieoceniony.

Aktywistów i chętnych było wielu i wszyscy super się bawili!!!

Sobota Regionalna

W bieżącym roku szkolnym nauczycielki języka kaszubskiego w Mostach, L. Sorn i A.Pająk, realizują projekt „Sobota Regionalna”. W ramach tego projektu uczniowie mają możliwość poznania twórczości ludowej Kaszub w praktycznej wersji. Chcemy, by wiedza nie była tylko „suchą” teorią, ale ciekawym doświadczeniem i próbą sił dla każdego ucznia. Podczas zajęć, które odbyły się w sobotnie, wolne od nauki przedpołudnia, dzieci poznały tajniki wyplatania z wikliny, szyły gałgankowe zwierzaczki i ozdabiały drewniane przedmioty techniką decoupage. W planach, do końca roku szkolnego, opiekunki mają jeszcze propozycję malowania na szkle i haftowanie. Zapraszamy!