Strona główna forum Czat z Wójtem Czat z Wójtem 31.03.2008 Lotnisko

Lotnisko

Post Pn mar 31, 2008 7:33 pm
nibywitek Użytkownik

Obserwuje (do tej pory biernie) prowadzone na forum gminy watki dotyczace tego zagadnienia i z przykroscia musze stwierdzic, ze nie istnieje szczera komunikacja w tej sprawie pomiedzy gmina i mieszkancami.

Jako mieszkaniec Rewy mam jak najbardziej wiele watpliwosci, czy projekt uruchomienia lotniska przyniesie same korzysci dla gminy. Jest oczywiscie szereg zagrozen, o ktorych jednak nie ma rzetelnej informacji.

Rozumiem, ze wladze Gminy przed podjeciem decyzji o poparciu tej inicjatywy dokonaly szczegolowej analizy korzysci i zagrozen. Chcialbym sie zapoznac z wynikami takiej analizy, szczegolnie z uwzglednieniem wplywu dzialania lotniska na srodowisko, ktore do tej pory (vide strona www.kosakowo.pl) bylo glownym atutem i priorytetem gminy. Wierze, ze decyzja nie zostala podjeta pochopnie, poniewaz jej efekty moga przeobrazic nasza gmine w cos zupelnie innego niz jest teraz i moze rowniez wplynac na duza migracje mieszkancow.

Pytanie - gdzie moge uzyskac informacje nt. dokonanej przez gmine analizy?

Post Pn mar 31, 2008 7:58 pm

Dotychczasowa dyskusja na temat lotniska jest dyskusją akademicką. Szczegółowe plany analizy i przedsięwzięcia zostaną przedstawione mieszkańcom i społeczeństwu z chwilą ich ostatecznego opracowania. W obecnej chwili jesteśmy na etapie tzw. burzy mózgów oraz badań i występowania o pozwolenie na ostateczne odłączenie części lotniska pod zarządem wojska na cele cywilne. Chcę nadmienić jeszcze jedno, że mamy szczęście że nie została zlokalizowana tutaj baza samolotów \F16 i po drugi hałas i uciążliwość samolotów pasażerskich jest kilkakrotnie mniejsza od tego jaki był wytwarzany przez wojskowe samoloty odrzutowe. Poza tym cała infrastruktura usytuowanie nalotu na pasy i tereny tego nalotu nie są zurbanizowane. A tereny startu samolotów i pasy startowe są oddzielone od zabudowań mieszkalnych pasami lasów. Jak już powiedziałem szczegółowa analiza zostanie przekazana w najbliższym czasie jak tylko zostanie opracowana.

Powrót do Czat z Wójtem 31.03.2008