Strona główna forum Czat z Wójtem Czat 11.06.2008 Wójt: Bezpieczeństwo

Wójt: Bezpieczeństwo

Czat z Wójtem i Dyr. GOKIS

Post Śr cze 11, 2008 9:42 am
Gość

Szanowny Panie Wójcie,
Chciałbym się dowiedzieć co Pan zrobił dla poprawy bezpieczeństwa przed Szkołą Podstawową w Pogórzu. Wielokrotnie temat ten był poruszany przeze mnie na forum i jak do tej pory nic się nie zmieniło. Znaków jak nie było, tak nie ma. Proszę tylko nie odpowiadać, że to sprawa Zarządu Dróg w Pucku. Kolejna sprawa to czystość na terenie Pogórza. Chodniki i jezdnia zasypane piaskiem. Nie ma nikogo, kto posprzątałby ten bałagan. Przypominam, że Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach dosyć precyzyjnie określa zakres obowiązków gminy jak i mieszkańców. W Szkole Podstawowej w Pogórzu temat ochrony środowiska, czy ekologii chyba nie jest w ogóle poruszany. Chodnik przed szkoła jest najbrudniejszy w Gminie!!! Może Straż Gminna sięgnie po mandaty??To skuteczny sposób na poprawę porządku

Post Śr cze 11, 2008 6:08 pm

Na temat bezpieczeństwa przy szkole Podstawowej w Pogórzu sam sobie Pan odpowiedział. Jest to Zarząd dróg powiatowych. Niemniej bez przerwy monitujemy do powiatu o poprawne bezpieczeństwa i mamy zaplanowane poszerzenie tej jezdni o parkingi wewnętrzne przy Szkole Podstawowej a także w bieżącym roku podpisaliśmy już umowy i rozpoczniemy modernizacje skrzyżowania w Pogórzu. Co do czystości i piasku na poboczu to jest ten sam adresat jak wyżej. Na ostatniej naradzie wyczuliliśmy Straż Gminną o baczniejsze kontrolowanie i nakładanie mandatów na ludzi i instytucje które zaniedbują podstawowych obowiązków. Na marginesie chciałbym dodać, że dziś wyciągnąłem sobie wykaz ilości nałożonych mandatów przez Straż Gminną w bieżącym roku i jestem zbulwersowany ilością około 10 mandatów na miesiąc. Przy tej sytuacji i wyglądzie i estetyce gminy zakrawa to na kpiny i z dniem dzisiejszym poczyniłem odpowiednie zalecenia.

Powrót do Czat 11.06.2008