Strona główna forum Czat z Wójtem Czat z Wójtem 15.04.2009 Droga do szkoły w Mostach

Droga do szkoły w Mostach

Post Śr kwi 15, 2009 12:33 pm
jmalkiewicz Użytkownik

Szanowny Panie Wójcie, dnia 11.06.2008 podczas "czatu" zapytałem o możliwość umieszczenia albo sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Gdyńskiej i Szkolnej W Mostach, albo zatrudnieniu osoby przeprowadzającej dzieci przez ulicę (nie wiem jak taki zawód się nazywa). Poparł Pan wówczas mój pomysł i prosił o przypomnienie po wakacjach (odsyłam do archiwów tego czatu). Po wakacjach nie mogłem uczestniczyć w następnym czacie, ale w listopadzie pozwoliłem sobie wysłać zapytanie/przypomnienie na Pańską oficjalną skrzynkę pocztową. [b]Mam pytanie[/b], jaka jest szansa na zrealizowanie tego pomysłu przez gminę? Czy Pańskie zeszłoroczne słowa powinienem traktować poważnie, czy też na zasadzie "zbycia" pytającego?
Jeżeli Gminę nie stać na tak wielką inwestycję, to może niech tam permanentnie stanie patrol naszej Straży Gminnej o której wszyscy słyszeli ale mało kto widział?
Mam jeszcze jedno pytanie: w harmonogramie budowy dróg na 2009 rok znajduje się ul.Brzozowa w Mostach, na kiedy przewidywane jest rozpoczęcie robót budowlanych?
Przesyłam pozdrowienia i czekam na odpowiedz.

Post Śr kwi 15, 2009 6:20 pm

W sprawie rozwiązania komunikacyjnego przed szkołą w Mostach będzie to zrobione w bieżącym roku. A przełożenie tej pracy wynikło ze względu na przeprowadzenie przez ulicę kolektorów z odpływem wód deszczowych z boiska Orlik oraz całego obejścia szkoły. Poza tym, wystąpiliśmy do powiatu, gdyż jest to droga powiatowa, o sfinalizowanie oraz wybudowanie sygnalizacji świetlnej, ale powiat na ten rok ma na na wszystkie drogi w gminie Kosakowo, śmieszną sumę 10 000zł. niemniej w bieżącym roku rozwiążemy sprawę komunikacji przed szkołą tak w Mostach jak i w Pogórzu.
W bieżącym miesiącu został ogłoszony przetarg na budowę dróg które są w harmonogramie. Po jego rozstrzygnięciu rozpoczniemy realizację. Natomiast co do straży gminnej, przykro mi że Pan ich nie zauważył, pracują i jeżdżą po gminie, mają szereg osiągnięć, pomimo że jestem zawsze twórczo niezadowolony i wymagam od straży gminnej jeszcze większego zaangażowania. Straż gminna zabezpieczała przez 3 tygodnie dojazd do szkoły w Pogórzu, natomiast przy szkole w Mostach, nie ma takiego ruchu i nie jest tak wąska droga, żeby przez kilka godzin dyżurowała tam straż gminna. W większości dzieci wsiadają do autobusu po stronie szkoły i wysiadają. Nie muszą przechodzić przez ulicę.

Post Śr kwi 15, 2009 6:50 pm
jmalkiewicz Użytkownik

Dziękuję za odpowiedź Panie Wójcie,
Chciałbym tylko ustosunkować się do Pana ostatniego zdania. Proszę mi powiedzieć w jaki sposób mają dostać się do swoich domów wszystkie dzieci zamieszkujące ulice: Leśna, Ogrodowa oraz wszystkie sąsiadujące w Mostach. Chciałbym tutaj zwrócić uwagę, że ulice te w większości zamieszkują "posiadacze" najmłodszych uczniów. Oczywiście możemy tutaj polemizować, że dzieci w tym wieku nie powinny chodzić same do szkoły. Rzeczywistość jest jednak inna, o czym może się Pan przekonać codziennie ok godziny 07.30. W każdym razie dziękuję za informację i czekamy na realizację.

Powrót do Czat z Wójtem 15.04.2009