Strona główna forum Czat z Wójtem Czat z Wójtem 15.04.2009 BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE W GMINIE ?

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE W GMINIE ?


Post Śr kwi 15, 2009 5:37 pm
K29 Użytkownik

Posty: 17
Lokalizacja: Suchy Dwór
Witam,
Z pewnością wszystkim znana jest sprawa tragicznego w skutkach pożaru w Kamieniu Pomorskim, który wydarzył sie 13-04-2009. Przy okazji chciałbym podjąć temat bezpieczeństwa pożarowego w naszej gminie. Być może wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy jak bardzo okrojone osobowo są obecnie sekcje pożarowe. Nie znam dokładnych liczb. Być może warto by o to zapytać sprawujących władze. Do napisania tego postu sklonił mnie przeczytany dziś artykuł, dotyczący pożaru w Kamieniu Pomorskim. W artykule tym wypowiada się strażak z jednostki w Pucku.
cytat:
[i]"- Gdyby to się działo w mojej okolicy (powiat pucki, woj. pomorskie) to ta akcja by jeszcze gorzej wyglądała - nie ma wątpliwości inny strażak, który zauważa, że w jednostce w Pucku - podobnie jak to było w Kamieniu Pomorskim - jest siedmiu strażaków na zmianie i "nie ma nawet dwóch pełnych zastępów na wóz gaśniczy i ratowniczy". - Dlaczego straż pożarna ma na zmianie siedem osób, skoro na wozie gaśniczym (jednym) powinno być sześć osób. A w takiej jednostce gaśniczej jest kilka wozów - pyta strażak. Dodaje też, że "jeżeli zastęp z jednostki ratowniczo-gaśniczej miałby ratować wszystkich ludzi prawidłowo, to musiałyby wyjechać dwa wozy w pełnej obsadzie. A także podnośnik, bądź drabina z dwoma strażakami".[/i]

odsyłam do przeczytania całego artukułu

[url]http://www.tvn24.pl/-1,1595412,0,1,strazacy-nie-wincie-nas-za-cudze-bledy,wiadomosc.html[/url]

PYTANIA:
Czy prawdą jest cytowana wyżej wypowiedź? Czy w przypadku pożaru możemy liczyc na sprawną akcję ratowniczą strażaków? Ile jest wozów strażackich w gminie i jaka jest ich obsada osobowa?

Post Śr kwi 15, 2009 6:41 pm

Posty: 1750
Pytanie, które Pan złożył, należy zadać zawodowej Straży Pożarnej w Pucku. My natomiast na terenie Gminy Kosakowo, jesteśmy obsługiwani przez zawodową Straż Pożarną w Gdyni, mamy też zawodową Straż Pożarną na lotnisku i CPN. Ale główną siłą przeciw pożarową jest nasza nasz Ochotnicza Straż Pożarna w Kosakowie, która posiada 2 wozy bojowe i 1 wóz techniczny do wypadków itp. mamy bardzo dobrze usprzętowioną Straż Pożarną ponad 30 ochotników. Pod koniec ubiegłego roku powstała dodatkowo Ochotnicza Straż Pożarna w Rewie, która została wyposażona w bieżącym miesiącu w mały samochód strażacki. nasza Straż Pożarna jest w krajowym systemie pożarnictwa i w ubiegłym roku miała 101 wyjazdów do pożarów i różnych innych zdarzeń.


Powrót do Czat z Wójtem 15.04.2009

cron