Strona główna forum Czat z Wójtem Czat z Wójtem 15.04.2009 SELEKTYWNA ZBIÓRKA ODPADÓW ?

SELEKTYWNA ZBIÓRKA ODPADÓW ?

Post Śr kwi 15, 2009 5:47 pm
K29 Użytkownik

Ponawiam pytanie dotyczące selektywnej zbiórki odpadów, które już padło na forum, ale nie doczekało się sensownej odpowiedzi.

Po raz kolejny byłem świadkiem kiedy segregowane przeze mnie śmieci nie są odbierane przez samochód do tego przeznaczony jednak trafiają wraz z pozostałymi odpadami do jednej zgniatarki, chodzi o firmę "Bracia Strach". Powiem nawet więcej. Pan z obsługi zabrał ode mnie worek, wysypał zawartość do zgniatarki i oddał mi worek z powrotem. Proszę jaka dbałość o środowisko!!! To chyba efekt kampanii dotyczącej reklamówek w sklepach ??? Skontaktowałem się więc telefonicznie z biurem firmy gdzie uzyskałem odpowiedź, że w Suchym Dworze firma ma mało podpisanych umów i śmieci segregowane odbierane są przez zwykłą śmieciarkę. Jak rozumiem nie opłaca się wysyłać osobnego auta po odbiór segregowanych śmieci.

W najświeższym, marcowym biuletynie przeczytałem, że W Suchym Dworze likwiduje się kontener do segregacji stawiając w zamian specjalny pojemnik w kształcie „słupa ogłoszeniowego” do zbiórki odpadów z tworzyw sztucznych oraz szkła. Ustawiony będzie on na placu zabaw w Suchym Dworze, z przeznaczeniem dla spacerowiczów oraz osób korzystających z placu zabaw. Poza funkcją użytkową ma też pełnić funkcję edukacyjną, wskazując jak należy prawidłowo postępować z odpadami opakowaniowymi.

Jeśli chodzi o mnie to funkcję edukacyjną od dłuższego czasu pełnią osobiście panowie z firmy "Bracia Strach", którzy pokazują mi systematycznie raz w miesiącu, jak śmieci posegregowane należy zmieszać z pozostałymi !!!

Poza tym o czym pisałem wyżej, prawie co miesiąc brakuje mi podstawowego kompletu worków, o który muszę telefonicznie prosić się w firmie wywożącej śmieci. Uważam też, że być może niższe opłaty dla osób segregujących spowodowałyby, że system stymulowałby ochronę środowiska. Myślałem o zmianie firmy wywozowej jednak jak słyszę od pozostałych mieszkańców oraz czytam na forum inne firmy postępują podobnie.

Z tego co wiem kontrolę obligatoryjnych umów z przdsiębiorstwem oczyszczania prowadzi Gmina. Czy również Gmina jest w stanie zainteresować się w imieniu swoich mieszkańców czy umowy, które są wymagane są też realizowane? Być może konieczna jest jakaś interwencja ze strony Gminy w imieniu jej mieszkańców dotycząca właściwej ich realizacji? Przypomnę, że Komunalny Związek Gmin szczyci się tytułem "Lidera Polskiej Ekologii".

PROSZĘ O WYPOWIEDŹ NA POWYŻSZY TEMAT.

Post Śr kwi 15, 2009 6:50 pm

Nie będę się tak rozpisywał jak Pan. Jeżeli można to prosiłby o podanie swoich danych do Urzędu i Wójt Miszewski odpowie Panu na piśmie o wszystkich sprawach, które Pan poruszył na forum. A tak na marginesie to mam prośbę proszę nie czekać i od razu zgłosić bezpośrednio do mnie albo do Wójta Miszewskiego i myślę, że niektóre sprawy byłby już załatwione.

Post Śr kwi 15, 2009 6:56 pm
K29 Użytkownik

Myślę, że temat jest na tyle powszechny, że można wystąpić w imieniu mieszkańców. Z pewnością firma Bracia Strach nie obsługuje tylko mnie i z pewnością te zaniedbania dotyczą wszystkich, którzy mają podpisane umowy z tą właśnie firmą. Z tego co dowiedziałem się na forum problem dotyczy również innych firm. Proszę o interwencję w imieniu swoich mieszkańców. Pozdrawiam

Powrót do Czat z Wójtem 15.04.2009