Strona główna forum Czat z Wójtem Czat z Wójtem 15.04.2009 RONDO W POGÓRZU ?

RONDO W POGÓRZU ?

Post Śr kwi 15, 2009 7:08 pm
K29 Użytkownik

A CO Z RONDEM W POGÓRZU? PRACE POWINNY JUŻ SIĘ ZACZĄĆ, Z TEGO CO PAMIĘTAM MIAŁO TO NASTĄPIĆ JUŻ W POPRZEDNIM ROKU?

Post Śr kwi 15, 2009 7:28 pm

Tak ja też na to czekam z utęsknieniem, ale póki co odbywa się montaż finansowy tej inwestycji. Nadmieniam że jest to skrzyżowanie gdyńskie, gdzie dochodzą 2 drogi powiatowe: Wiejska i Szkolna. I w dobie kryzysu, gmina ma dopłacić do tego skrzyżowania 1 400 000 zł, a powiat 582 000zł. Nie wiem czy Rada wyrazi na to zgodę, nie ma tam żadnej naszej drogi, a co pisałem o powiecie. Skąd znajdzie 582 000 zł. gdy na teren gminy ma przeznaczone 10 000 zł. Może wygląda to śmiesznie i nie jest to spychoterapia, ale takie są realia finansowe i taka jest rzeczywistość.

Post Śr kwi 15, 2009 7:32 pm
K29 Użytkownik

"nie ma tam żadnej naszej drogi"

ALE TO JEDNAK GŁÓWNY WĘZEŁ KOMUNIKACYJNY ŁĄCZĄCY NASZĄ GMINĘ Z GDYNIĄ. PRZECIEŻ TO NIE MIESZKAŃCY GDYNI KOKORZYSTAJĄ Z TEGO SKRZYŻOWANIA, TYLKO WŁAŚNIE NASI MIESZKAŃCY !

Post Śr kwi 15, 2009 7:49 pm

Ale proszę zrozumieć, że pieniądze przydziela się zadania, które są zadaniami gminy. W zadaniach gminy nie mamy remontu dróg powiatowych oraz miejskich. Nie uchylamy się od pomocy różnego typu dróg powiatowych wojewódzkich, ale nie możemy być ich głównych beneficjentem i inwestorem.

Post Śr kwi 15, 2009 7:53 pm
K29 Użytkownik

WNIOSEK JEST TAKI, ŻE NASZE SĄSIEDZTWO Z GDYNIĄ A JEDNOCZEŚNIE ODDALENIE OD MIASTA POWIATOWEGO SĄ NASZYM MINUSEM, BO POWIAT MAŁO INTERESUJE SIĘ PERYFERIAMI, NATOMIAST GDYNIA TEŻ MA INNE PRIORYTETY NIŻ UŁATWIANIE ŻYCIA MIESZKAŃCOM SĄSIEDNIEJ GMINY.

Post Śr kwi 15, 2009 8:01 pm
zbynek Użytkownik

Zgadza się i trzeba sobie jasno powiedzieć, że tak samo będzie jak powstanie lotnisko cywilne. Wygra Gdynia a hałas zostanie w Kosakowie i Pierwoszynie i proszę nie oszukujmy się, że więcej z tego tytułu będzie dobrego niż złego. Gmina ma spore aspiracje owszem jak to ktoś powiedział patrz nr 1 Awiatora "zaistnieje na mapie świata" heh a drogi mamy takie, że nie trzeba mieć GPU w numerze rejestracyjnym i tak widać gdzie się mieszka.

Post Śr kwi 15, 2009 8:18 pm

Stwierdzenie to że wygra Gdynia to jest Pana indywidualne zdanie. Ja osobiście i wielu ludzi na terenie gminy uważa, że wygra i Gdynia i Kosakowo, a z resztą przestańmy już mówić o jakiś lotniskach o tym kto wygra. Na terenie gm. Kosakowo było jest i będzie 700 ha lotnisko i nie myśląc o żadnych cywilnych lotniskach, ani o Gdyni ani o Kosakowie. Wojsko póki co zainwestowało kilkanaście milionów złotych na ulepszenie nalotu i na wieżę kontrolną. To świadczy, że wojsko nie ma zamiaru opuszczać tego lotniska, a jedynie przekazać w zarząd 245 ha z 700 ha powierzchni lotniska.

Powrót do Czat z Wójtem 15.04.2009