Strona główna forum Czat z Wójtem Czat z Wójtem 17.06.2010 Szkoła w Pogórzu

Szkoła w Pogórzu

Post Cz cze 17, 2010 7:41 pm
Jędrek Użytkownik

Poproszę o jakieś dane odnośnie rozbudowy szkoły w Pogórzu. Czy jest jakiś projekt, ile czasu zajmie taka realizacja jesli by w końcu do niej doszło. Na jaki okres ewenualnie pan to przewiduje.
Chcieć znaleźć prawdę jest zasługą, nawet gdy się błądzi po drodze.

Post Cz cze 17, 2010 8:02 pm

Jest opracowana wizualizacja rozbudowy szkoły w Pogórzu. W wieloletnim programie inwestycyjnym gminy jest zaplanowana rozbudowa szkoły w Pogórzu wraz z salą gimnastyczną i zapleczem. Projekt budowy zaplanowano zakończyć jesienią przyszłego roku i od 2012 rozpocząć budowę szkoły wraz z salą gimnastyczną. Chciałbym także dodać, że do szkoły w Pogórzu chodzi bardzo dużo dzieci z terenu Gdyni. Jest to szkoła o dobrym poziomie i dlatego takie zagęszczenie.

Post Cz cze 17, 2010 8:04 pm
kosakowianin Użytkownik

Fragment programu wyborczego wójta Włudzika sprzed 4 lat:

•rozbudowa szkoły i budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Pogórzu, utworzenie przedszkola

przez tyle czasu udało się zrobic tylko wizualizację....

Post Cz cze 17, 2010 8:04 pm
Jędrek Użytkownik

Czyli rozumiem, że skoro chodzi wiele dzieci z gdyni to czeka pan aż pan Szczurek rozbuduje tą szkołę
Chcieć znaleźć prawdę jest zasługą, nawet gdy się błądzi po drodze.

Post Cz cze 17, 2010 8:06 pm
Lady75 Użytkownik

W dniu dzisiejszym w szkole odbyło się zebranie rodziców dla uczniów klas O i I (raptem 4 oddziały). Prezentacja szkoły odbyła się na "sali gimnastycznej", która praktycznie nie pomieściła zaproszonych na zebranie rodziców. To są warunki godne pożałowania.
Niesiemy dobre imię naszej gminy na międzynarodowych konkursach, na których odnosimy sukcesy. Te sukcesy są wychwalane w biuletynach ale nie zostają docenione w formie dotacji na rozbudowę. Dlaczego ta szkoła przy takiej ilości uczęszczających tam dzieci jeszcze nie została rozbudowana. Jest to szkoła promująca zdrowie - gdzie w takich warunkach można przeprowadzić normalne zajęcia z wychowania fizycznego dla wszystkich dzieci? To jest prowizorka.

Post Cz cze 17, 2010 8:19 pm

Myślę, że jest Pan inteligentnym człowiekiem i rozumie, że jeżeli byłyby możliwości finansowe to naprawdę ta szkoła byłaby już rozbudowana. Póki co skończyliśmy 50mln inwestycję w kanalizację. Musimy rozbudować lub wybudować gimnazjum, żeby w przeszło 2tys. wsi jaką są Mosty pomieścić nasze dzieci w salach lekcyjnych. Już na kilku czatach tłumaczyłem, że szkoła ta będzie rozbudowana w odpowiednim czasie tzn. od 2012. Jeszcze jedno. Po sąsiedzku budujemy za ok. 3mln. budynek socjalny, żeby nie doszło do tragedii zawalenia się budynku, w którym teraz mieszkają. To są dylematy Wójta i Radnych i przyjęta gradacja kolejności została z konieczności.

Post Cz cze 17, 2010 8:21 pm
kosakowianin Użytkownik

Zamiast pokrętnie tłumaczyć nie łatwiej i bardziej honorowo powiedzieć: obiecałem w wyborach 4 lata temu, nie zrobiłem, przepraszam...

Post Cz cze 17, 2010 8:34 pm

Nie mam za co przepraszać. Bo nie obiecaliśmy cztery lata temu rozbudowy szkoły w Pogórzu. Obiecaliśmy rozpoczęcie procedur, które w efekcie doprowadzą do rozbudowy tej szkoły. Jak już wspomniałem. Z uporem maniaka twierdzę, że gdyby chodziły do tej szkoły dzieci tylko z gm. Kosakowo nie byłoby tak tragicznie. W tej sprawie otrzymałem list od rodziców dzieci z gminy, którzy "burzą" się na tak dużą liczbę dzieci z Gdyni. Ale chcę powiedzieć wyraźnie, że nie wytykam tego Pani Dyrektor. To dobrze, że szkoła jest postrzegana jako bardzo dobra i będzie ona w końcu rozbudowana, ale w pierwszej kolejności jak już pisałem dzisiaj musimy rozbudować szkołę, gdzie uczęszczają tylko nasze dzieci. Proszę nie rozumieć tego w ten sposób, że dzieci z Pogórza i Suchego Dworu są traktowane jako dzieci drugiej kategorii. Są to także nasze kochane dzieci, ale zawsze jest tak, że coś jest pierwsze, a coś jest drugie i już się to nie zmieni. Trzeba poczekać na zaplanowaną realizację budowy tej szkoły w WPI Gminy zatwierdzonym przez Radę Gminy tzn. także przez Radnych i Pogórza i Suchego Dworu.

Post Cz cze 17, 2010 8:36 pm
kosakowianin Użytkownik

Cytat z programu wyborczego

"•rozbudowa szkoły i budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Pogórzu, utworzenie przedszkola"

Wstyd tak kręcić... gdzie tu mowa o rozpoczęciu procedur.... to Pan te procedury do emerytury będzie prowadził i będzie się Panu wydawało, że jest Pan ok wobec mieszkańców....

Powrót do Czat z Wójtem 17.06.2010