Strona główna forum Czat z Wójtem Czat z Wójtem 8.11.2011 Wieża nad Policją

Wieża nad Policją

Czat z Wójtem Jerzym Włudzikiem

Post Wt lis 08, 2011 6:19 pm
lebuj Użytkownik

Mam pytanie, po co wybudowano otwartą przestrzeń nad rozbudowaną częścią budynku Policji ?
Słyszałem od jednych, że w samo południe trębacz będzie grał hymn Kosakowa, a od innych, że w Sylwestra tam P. Wójt będzie wygłaszał orędzie do mieszkańców na Nowe Roki.

Post Wt lis 08, 2011 6:24 pm
tymon Użytkownik

:D dobry pomysł. Właśnie mam podobne pytanie. Jak ten budynek zostanie zaadoptowany? Co będzie się działo w tych przeszklonych w całości pomieszczeniach?

Post Wt lis 08, 2011 7:15 pm

To nie jest budynek policji tylko jest to budynek Urzędu. Policja ma tylko parter. Architekt wymyślił koncepcje tej wieży, gdyż potocznie na Urzędy mówi się Ratusz i jest to stylizowany budynek w formie ratusza gdzie na samej górze będzie zainstalowany zegar a na dachu jest taras widokowy. Na święta będzie tam stała oświetlona choinka. Jeżeli dopracujemy się hymnu to może trębacz zagra a wójt przemówi :D . W przeszklonych pomieszczeniach na piętrze będzie sala posiedzeń i sala ślubów cywilnych. Natomiast obecna sala będzie zaadoptowana na biura.

Post Wt lis 08, 2011 7:38 pm
lebuj Użytkownik

[quote="Wójt_Gminy_Kosakowo"]To nie jest budynek policji tylko jest to budynek Urzędu. Policja ma tylko parter. Architekt wymyślił koncepcje tej wieży, gdyż potocznie na Urzędy mówi się Ratusz i jest to stylizowany budynek w formie ratusza gdzie na samej górze będzie zainstalowany zegar a na dachu jest taras widokowy. Na święta będzie tam stała oświetlona choinka. Jeżeli dopracujemy się hymnu to może trębacz zagra a wójt przemówi :D . W przeszklonych pomieszczeniach na piętrze będzie sala posiedzeń i sala ślubów cywilnych. Natomiast obecna sala będzie zaadoptowana na biura.[/quote]

Tak sobie myślę, że Gmina ma za dużo kasy. Ratujcie mnie przed ratuszem w Kosakowie, a obok architektura z okresu Komuny. A ten zegar to dla kogo ? Przecież teraz mało kto nosi na ręce,bo każdy ma w komórce.
Ten na tej wieży to pewnie też dla szpanu. Ciekawe, ile skasowal architekt za swój pomysł ? Czy nie lepiej byłoby przeznaczyć te pieniądze na zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów w niektórych godzinach, kiedy z trudnością można się do nich wcisnąć.

Post Wt lis 08, 2011 7:50 pm

Każdy ma inne potrzeby. Jednemu wystarczy dojazd autobusem i reszta go nie obchodzi, a wójt musi sprostać zachciankom, potrzebom i wymaganiom całej Społeczności Gminy zastanawiamy się nad hejnałem Gminnym, który np. o godzinie 12 wygrywał by ów zegar. Jest takie przysłowie: "Nie samym chlebem człowiek żyje", a co do autobusów to naprawdę mamy ich bardzo dużo w stosunku do innych gmin w Polsce. Dyskusja na temat braku autobusów uważam za przesadę tak jak Pan uważa za przesadę tą wieżę. Ewentualnie możemy puścić tabun autobusów w godzinach do pracy i po pracy, a w pozostałym okresie będą jeździły co 3 godziny. To też nikogo nie zadowoli.

Powrót do Czat z Wójtem 8.11.2011