Strona główna forum Czat z Wójtem Czat z Wójtem 26.06.2014 Działki gminne - co dalej

Działki gminne - co dalej


Post Pn cze 23, 2014 7:46 am
Margolcia Użytkownik

Posty: 14
Już 5 lat minęło od momentu kiedy gmina sprzedała rekordową jak na ten moment liczbę działek. Część domów jest zamieszkała od kilku lat, wiele nowych w budowie. Usłyszeliśmy wtedy wiele na temat inwestycji, które mają mieć miejsce. Po 5 latach jedyną, dla niewielu istotną, było boisko przy Złotych piaskach. Chciałabym zapytać kiedy mieszkańcy doczekają się tak prozaicznych rzeczy jak woda i kanalizacja, czy oświetlenie. Infrastruktura dla oświetlenia od kilku lat jest gotowa, czy to byłby wielki wydatek dla gminy gdyby pojawiły się choć 2 latarnie, tak, aby nasze dzieci idąc na przystanek zimową porą mogły zauważyć gdzie jest ubita droga i jak nie wejść w ogromne kałuże? Przykro patrzeć na suto oświetlone boisko gdzie garstka chłopców gra w piłkę, podczas gdy mieszkańcy na co dzień brną w ciemnościach. Kanalizacja w XXI wieku nadal jest marzeniem - wstydzę się do tego przyznać przed innymi, a koszt wywozu nieczystości około 20 zł za metr nie nastraja optymistycznie.... Proszę pomyśleć o mieszkańcach tego rejonu - my też płacimy podatki i chcemy czuć się pełnoprawnymi mieszkańcami gminy.

Post Cz cze 26, 2014 7:28 pm

Posty: 1750
Dzień dobry.

Przepraszam za spóźnienie, ale dzisiaj jest zakończenie 6 klas we wszystkich szkołach podstawowych i we wszystkich tych wydarzeniach uczestniczyłem.

Wracając do Pani stwierdzeń nie zgadzam się z treścią Pani wystąpienia. Nie znam takiej sytuacji, żeby się wstydzić z mieszkania na terenie gminy Kosakowo. Na terenie naszej gminy mieszka się coraz lepiej i wszelkiego rodzaju infrastruktura jest budowana z myślą o naszych mieszkańcach, także to wspomniane oświetlone boisko, które służy 180 członkom klubu Sztrom Mosty, który to klub wprowadził naszą gminną piłkę nożną do Ligi. Owszem zdarzają się niektóre enklawy i miejsca niezrobionej jeszcze ulicy, braku oświetlenia czy braku kanalizacji, ale jest to systematycznie i na bieżąco co roku likwidowane. Proszę mieć nadzieję, że Pani doczeka tych inwestycji.

Post Cz cze 26, 2014 7:37 pm
Margolcia Użytkownik

Posty: 14
Dziwnie zabrzmiało to ostatnie zdanie :shock: Ja mimo wszystko chciałabym usłyszeć coś konkretnego w sprawie oświetlenia naszej okolicy. Nie oczekuję pełnego oświetlenia, jedna, dwie latarnie wiele by zmieniły ....

Post Cz cze 26, 2014 8:19 pm

Posty: 1750
W bieżącym roku nie mamy w planie oświetlenia terenów Złotych Piasków. Tak jak powiedziałem, wszelkiego rodzaju inwestycje są planowane wraz z planowaniem budżetu czyli do 15 listopada wójt musi przedstawić projekt budżetu wraz z wnioskami inwestycyjnymi Radzie Gminy. W bieżącym roku Wasz teren otrzymał budowę drogi i skomunikowanie autobusowe.


Powrót do Czat z Wójtem 26.06.2014

cron