Strona główna forum Czat z Wójtem Czat z Wójtem 26.06.2014 ulica Derdowskiego

ulica Derdowskiego

Post Cz cze 26, 2014 10:21 am
miwona Użytkownik

Chodzi o ulice Derdowskiego, ta do Szperka. Czy planujecie w najbliższym czasie uruchomienie tej ulicy tak aby odciążyć jedyną naszą ulice , która jest coraz bardziej zatłoczona. Buduje pan osiedla nie myśląc o tym , że nie ma dróg, nie ma chodników ani oświetlenia . Dlaczego kosztami budowy tej ulicy częściowo nie obarczy Pan gminy Gdynia, która ma u nasz cmentarz komunalny i to ona dostaje pieniądze za kwatery, wysypisko popiołów oraz oczyszczalnie ścieków , czy nie uważa Pan, że byłoby to fer wobec popierania jego chorych ambicji przez Nasze władze.
Czy planuje Pan ograniczenie prędkości przy nowo wybudowanym gimnazjum , co oczywiście spowoduje jeszcze większe korki oraz utrudnienia na jedynej drodze w Naszej gminie. ?
Kiedy będzie na tej drodze oświetlenie, chodnik ?
Ostatnio edytowano Cz cze 26, 2014 7:52 pm przez miwona, łącznie edytowano 2 razy
zamiast lotniska wybudować Marine

Post Cz cze 26, 2014 7:50 pm

Na temat chodnika odpowiedziałem (3 miesiące),. Oświetlenie będzie robiono etapowo i w najbardziej newralgicznych miejscach i wzdłuż całego gimnazjum na pewno zostanie ograniczona szybkość. Natomiast dwie najbardziej potrzebne i w pierwszej kolejności budowane inwestycje po skończeniu gimnazjum jest budowa Szkoły Podstawowej w Pogórzu i ulicy Derdowskiego. Też byłbym zadowolony z partycypacji Miasta Gdyni w tą ulicę, ale jak dotychczas nie ma takiej chęci włączenia się przez naszego sąsiada. Myślę, że w ramach nowych perspektyw finansowania w Forum "Norda" dopracujemy się wspólnych tak newralgicznych inwestycji. Co do budowy ulicy Derdowskiego w miesiącu wrześniu ogłaszamy tak zwany Dialog Techniczny. Jest to coś w rodzaju przetargu na doprecyzowanie wszelkich warunków technicznych, projektowych i finansowych celem wyłonienia Wykonawcy indywidualnego lub w partnerstwie publiczno-prywatnym.

Post Cz cze 26, 2014 7:52 pm
miwona Użytkownik

Jak będzie rozwiązane przejście dla dzieci do nowej szkoły bo nie bardzo wiem jak macie zamiar to rozwiązać, tam jest duży ruch samochodów i jak dzieci mają przejść bezpiecznie na drugą stronę żeby dostać się do drogi rowerowej i pieszej, która jest za biedronką?

Post Cz cze 26, 2014 7:55 pm
rewa Użytkownik

Sugeruje ze swojej strony aby wojt wprowadzil na calej trasie ograniczenie predkosci.
Obecnie co wyprawiaja tam kierowcy pokazuje ze moze wydarzyc sie tragedia

Post Cz cze 26, 2014 7:58 pm
miwona Użytkownik

A do pracy będziemy wyjeżdżać 2 godziny wcześnie żeby zdążyć , 50 km jest prędkością odpowiednią, tam trzeba postawić fotoradar aby ta prędkość była przestrzegana, to w zupełności wystarczy

Post Cz cze 26, 2014 8:01 pm
rewa Użytkownik

Tylko zadko kiedy widac tam kierowcow poruszajacych sie 50 km/h pozatym chyba caly teren od biedronki do ronda nie jest obejty nakazem poruszania sie z taka predkoscia ?

Post Cz cze 26, 2014 8:01 pm
suchorz Użytkownik

Dużo bardziej bezpieczne będzie wybudowac podziemne przejście, bo samo ogranicznie prędości lub postawienie fotoradaru nic nie da.
Na tej drodze jest zbyt duży ruch, a dzieci MUSZĄ bezpiecznie przejść na drugą stronę.

Post Cz cze 26, 2014 8:09 pm
miwona Użytkownik

Dokładnie tak ograniczenie prędkości spowoduje jeszcze większy korek , co za tym idzie problemy z przejściem do szkoły , ograniczenie prędkości to nie wyjście, tu trzeba pomyśleć o drugiej ulicy tak aby główna droga została odciążona . Tu jeżdżą nie tylko osobówki ale tiry, cysterny , oltrans,cały ruch odbywa się na tej ulicy , a pamiętacie zimę,nie było alternatywnej drogi aby się stąd wydostać ani dostać .

Post Cz cze 26, 2014 8:36 pm

Myślę, że na ten temat: ścieżki przejścia, chodnika, drogi rowerowej już wszystko opisałem. Mogę tylko zapewnić, że zostanie wszystko zrobione, ażeby był bezpieczny dojazd i dojście do szkoły i ze szkoły. Co się tyczy przejścia podziemnego nie jest wykluczone w perspektywie kliku lat takie rozwiązanie, ale na dzień dzisiejszy i najbliższe dwa lata ze względu na znaczny koszt nie jest to możliwe.

Powrót do Czat z Wójtem 26.06.2014