Strona główna forum Czat z Wójtem Czat z Wójtem 26.06.2014 Marzenia się spełniają, ocalić od zniszczenia.

Marzenia się spełniają, ocalić od zniszczenia.


rybkon Użytkownik

Posty: 101
Lokalizacja: Mosty
Niejedno miasto czy gmina oraz muzeum, mają w swoich zbiorach stare fotografie - archiwa fotograficzne stanowiące świadectwo czasów w których zostały wykonane. Zdjęcia takie często znajdują się także w prywatnych rękach, są częścią małej ojczyzny i czasem są udostępniane w szkołach podczas prezentacji przez uczniów drzewa genealogicznego. Moje pytanie dotyczy właśnie digitalizacji, różnych fotografii z naszego terenu gminy, jak logistycznie do tego podejść aby udostępniła gmina w dobrej jakości na stronach internetowych. Była by tym większa radość porównać miejsca stare a współczesne. Tym bardziej jest to spore wyzwanie, bo Narodowe Archiwum Cyfrowe i muzeum miasta Gdyni, niema czym się pochwalić. Być może powiat, lub archiwum PZPR podzieli się fotografiami z kawałkiem historii.


Posty: 1750
Taka digitalizacja jest prowadzona można wejść na stronę http://historie.kosakowo.eu/ i zobaczyć i dodatkowo Biblioteka wraz z Urzędem Gminy rozpocznie powołanie komisji historycznej, której zadaniem będzie udokumentowanie historii pisanej i fotograficznej naszych terenów a także będzie powołany Komitet budowy muzeum wraz otoczeniem poświęcony Obrońcom Kępy Oksywskiej - tym 2200 żołnierzom, którzy oddali życie w obronie Kępy Oksywskiej.

rybkon Użytkownik

Posty: 101
Lokalizacja: Mosty
Brawo i dziękuję. Trzymam kciuki.
"Naród, który traci pamięć o przodkach, przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi."
Pod podanym linkiem, sporo fotografii przybyło. Dawno tam nie zaglądałem.


Posty: 1750
Ma Pan rację i my wszystko robimy, żeby pamięć o tych którzy tutaj mieszkali, pracowali a także zginęli była znana szerszemu ogółu. Na cześć tych, którzy zginęli robimy także co roku festiwal piosenki żołnierskiej oraz finansujemy pozycje książkowe oraz roczną gazetę gminną, które opisują m.in. naszą historię.


Powrót do Czat z Wójtem 26.06.2014

cron