Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Ogólnopolski Głos Profilaktyki – Dołącz do AKCJI

  • kck

Ogólnopolski Głos ProfilaktykiSpołeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” zaprasza Państwa do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki.

Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest gdziekolwiek się znajdziemy – każdy na miarę swoich możliwości – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju – 1 czerwca 2015 roku punktualnie o godz. 14.00.

Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to Zryw Wolnych Serc. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

W roku 2012 odbył się projekt pilotażowy pod nazwą Warszawska Noc Profilaktyki, w którym wzięło udział 1.000 osób, a w roku 2013 przeprowadzona została akcja na terenie całego kraju pod nazwą Ogólnopolska Noc Profilaktyki, w której wzięło udział 43 tysiące osób. W 2014 roku w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki wzięło udział prawie 75 tysięcy osób w całym kraju.

Ta Akcja ma ideę – promowania MODY NA ŻYCIE WOLNE OD UZALEŻNIEŃ, na życie bez przemocy fizycznej i psychicznej, na życie godne i odpowiedzialne, na życie bezpieczne, życie, którego wartością jest wolność. Symbolem tej wolności jest GEST bicia serca wykonywany jednocześnie przez wszystkich uczestników tej Akcji w całym kraju. Ten gest nazywamy ZRYWEM WOLNYCH SERC. Dlaczego zryw? Chodzi właśnie o energię myśli i działania. Chodzi o jedność w całym kraju. Chodzi o powstańczy zryw walki i troski. Walki o dzieci i młodzież, o ich zdrowie, o ich wolność, o ich odpowiedzialne relacje rówieśnicze, relacje z młodszym i starszym pokoleniem.

Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.