Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo

RELACJA PO KONCERCIE NOWOROCZNYM – 27.01.2019 R.

27 stycznia br. w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie odbył się wyjątkowy Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej Gminy Kosakowo pod batutą kapelmistrza pana Zbigniewa Kostrzewskiego.

Należy przypomnieć, iż Orkiestra powstała zaledwie cztery lata temu z inicjatywy byłego Wójta Jerzego Włudzika. Zorganizował ją i stworzył od podstaw jej kapelmistrz pan Zbigniew Kostrzewski. Orkiestra liczy obecnie ponad 30 osób, w skład której wchodzą zarówno doświadczeni muzycy, jak i młodzi utalentowani instrumentaliści. Obecnie zespół obejmuje: 2 flety poprzeczne, 4 klarnety, 9 saksofonów (w tym 4 altowe, 4 tenorowe i 1 barytonowy), 3 waltornie, 3 puzony, 5 trąbek, 1 saksofon, 1 baryton, 2 tuby i sekcję perkusyjną (bęben wielki, werbel i czynele). Repertuar to przede wszystkim kultywowanie tradycji muzycznych, charakterystycznych dla orkiestr dętych. Są to nie tylko marsze, utwory klasyczne i popularne, ale i muzyka regionalna ściśle związana z Ziemią Kaszubską i Morzem Bałtyckim. Ich program odznacza się profesjonalizmem i wysoką kulturą muzyczną.

Niedzielny koncert zgromadził ogromną rzeszę publiczności, zarówno – już fanów orkiestry jak i osób, które mogły po raz pierwszy zobaczyć i posłuchać wspaniale wykonanych utworów. Można było usłyszeć między innymi: „Zacznij od Bacha”, „Apasionado”, „Caravan”, „Hallelujah”, „Bamboleo” czy „Happy Christmas”. Owacjom na stojąco i bisom nie było końca. Podczas finału widownia usłyszała „Radetzky-Marsch” Johanna Strauß. Ten niezapomniany koncert był wspaniałą ucztą dla melomanów muzyki w świetnie wykonanych aranżacjach.

Prowadzący: Dyrektor Kosakowskiego Centrum Kultury Krzysztof Andruszkiewicz
Organizatorzy: Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek oraz Kosakowskie Centrum Kultury

 

ZAPOWIEDŹ KONCERTU NOWOROCZNEGO – 27.01.2019 R. 

Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek oraz Kosakowskie Centrum Kultury zapraszają na Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej Gminy Kosakowo. Ten wyjątkowy koncert w klimacie świąteczno-noworocznym odbędzie się w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie w dniu 27 stycznia 2019 r. o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich wielbicieli i fanów naszej gminnej Orkiestry na niezwykłą ucztę muzyki instrumentalnej.